Zvládneme to zaplatit pane Lorenc?

S vaším aktivovaným Adblockerem to bohužel nezvládneme. To máte: redaktoři, programátoři, mobilní aplikace, provoz serveru, domény... a reklamy jsou naším jediným zdrojem příjmů.

Děkujeme, že naše úsilí podpoříte zařazením Filmových míst mezi neblokované weby.

Pro analýzu návštěvnosti a zobrazení reklam používáme soubory cookie. Pokud nesouhlasíte, odejděte, jinak klepněte na:

Rozumím

Já, Mattoni

Já, Mattoni

Detail filmu

Já, MattoniHeureka Já, Mattoni

Video

Děj filmu či seriálu

trempík

Polovina devatenáctého století je obdobím revolucí. V rakouském císařství bylo zrušeno poddanství, Darwin dokončil knihu O původu druhů a v Plzni vynalezli plzeňské pivo. Česko se pomalu vyvíjí v průmyslově nejvyspělejší část monarchie. A vedle cukrovarnictví či železáren se v jeho západním křídle, v Karlovarském kraji, začíná rozvíjet další, méně nápadné podnikání. Jeho strůjcem se stává Heinrich Mattoni, zdatný byznysmen, který je ochotný dosahovat svých cílů i za cenu fatálních selhání v osobním životě.

Výpravný seriál Já, Mattoni zasahuje dlouhý časový úsek, od první poloviny 19. století až do roku 1910, a odehrává se na kolonádách i v nevěstincích Karlových Varů, v Schönbrunnu – vídeňské rezidenci rakouských císařů, v ulicích tehdejší Prahy i New Yorku. Na pozadí podnikatelských úspěchů a soukromých pochybení Heinricha Mattoniho sledujeme proměnu tehdejší společnosti a jejích možností. Motorem seriálu je celoživotní boj dvou silných individualit, Mattoniho a jeho ženy Míny. Boj vrcholící tím, že starý Matttoni, nemocný a v horečkách, ztrácí vládu nad svým impériem ve prospěch své energické, mocichtivé ženy. Stařec, obklopený vyčkávající rodinou, bojuje. A nachází překvapivou zbraň – pravdu o svém životě, která je pro jeho nejbližší, ale i pro celou tehdejší společnost, hříšně nepřijatelná.

V rámci děje, který se odehrává na ploše šedesáti let, se v hlavní roli Heinricha Mattoniho objeví hned tři herci – Alois a David Švehlíkovi a teprve šestnáctiletý Jáchym Novotný. Manželku Heinricha Mattoniho ztvárňují Tatiana Vilhelmová a Taťjana Medvecká. Objeví se v něm i řada dalších předních českých herců. Natáčení výpravného seriálu probíhalo zejména v exteriérech, tvůrci navštívili přes sto dvacet lokací, například v Praze, Žatci, Karlových Varech, Kroměříži, Rakousku nebo Německu, kde se odehrávají scény z Long Islandu. V seriálu bylo obsazeno sto sedmdesát hereckých rolí a na place se vystřídalo přes tři tisíce komparzistů. Bylo použito 1200 kostýmů, které kostymérka Andrea Králová musela přizpůsobit obdobím od biedermeieru až po secesi.

(Česká televize)

10.12.2018vv vložil reálnou fotografii k místu natáčení Před zámkem z epizody Vídeňské líbánky seriálu Já, Mattoni.
10.12.2018vv vložil reálnou fotografii k místu natáčení Mattoniho honí psi z epizody Vídeňské líbánky seriálu Já, Mattoni.
1.9.2018Staročech okomentoval místo natáčení Mattoniho pokoj z epizody Láska a intriky seriálu Já, Mattoni.
28.1.2018Kiki vložila reálnou fotografii k místu natáčení Dveře k pokojům císařovny z epizody Vlast a národ seriálu Já, Mattoni.
12.9.2017jised vložil reálnou fotografii k místu natáčení v parku z epizody Cesta do Londýna seriálu Já, Mattoni.
1.5.2017Vitulka vložil reálnou fotografii k místu natáčení Altán v lázních Kyselka z epizody Dvorní dodavatel seriálu Já, Mattoni.
1.5.2017Vitulka vložil reálnou fotografii k místu natáčení Poprvé v lázních Kyselka z epizody Dvorní dodavatel seriálu Já, Mattoni.
1.5.2017Vitulka vložil reálnou fotografii k místu natáčení Lázně Kyselka v celé své kráse z epizody Cesta do Londýna seriálu Já, Mattoni.
1.5.2017Vitulka vložil reálnou fotografii k místu natáčení lázně Gieshübl z epizody Lokomotiva vládního rady seriálu Já, Mattoni.
1.5.2017Vitulka vložil reálnou fotografii k místu natáčení Gastl a Morávek v Giesshüblu z epizody Císařovna seriálu Já, Mattoni.
17.3.2017Karolina Brizova nalezla lokaci místa natáčení sála na karlovarskej radnici z epizody Láska a intriky seriálu Já, Mattoni.
17.3.2017Karolina Brizova nalezla lokaci místa natáčení Promluva Dr. Löschnera z epizody Láska a intriky seriálu Já, Mattoni.
12.1.2017marhan vložil reálnou fotografii k místu natáčení Ulička u drážního ředitelství z epizody Vlast a národ seriálu Já, Mattoni.
6.1.2017Bojira vložila reálnou fotografii k místu natáčení Vodopád ve Slunečných lázních z epizody Lokomotiva vládního rady seriálu Já, Mattoni.
17.12.2016Seržant vložil reálnou fotografii k místu natáčení Poprvé v lokomotivě z epizody Vlast a národ seriálu Já, Mattoni.
11.12.2016JirkaRybka nalezl lokaci místa natáčení pražské strechy z epizody Vlast a národ seriálu Já, Mattoni.
21.11.2016marhan vložil reálnou fotografii k místu natáčení Úkryt před domem herečky Ady z epizody Císařovna seriálu Já, Mattoni.
21.11.2016marhan vložil reálnou fotografii k místu natáčení Dům herečky Ady z epizody Císařovna seriálu Já, Mattoni.
21.11.2016marhan vložil reálnou fotografii k místu natáčení Alberta s malířem před vraty z epizody Vlast a národ seriálu Já, Mattoni.
21.11.2016marhan vložil reálnou fotografii k místu natáčení Ulička u malířova domu z epizody Vlast a národ seriálu Já, Mattoni.

Nejnavštěvovanější filmy:

Vyhledávání

  • vv vložil místo natáčení Příjezd na mlýn k filmu Hastrman.

  • vv vložil místo natáčení U skály 2 k filmu Hastrman.

  • vv vložil místo natáčení U skály k filmu Hastrman.

  • vv vložil místo natáčení V náhonu k filmu Hastrman.

  • vv vložil místo natáčení Ve mlýně k filmu Hastrman.

  • vv vložil místo natáčení U splavu k filmu Hastrman.

  • Banatova vložila film Králíček Petr.

  • Banatova vložila místo natáčení Nádraží k filmu Miss Hanoi.

  • Banatova vložila místo natáčení Sapa k filmu Miss Hanoi.

Filmová místa do kapsy

Nejčerstvější informace

Nahlásit chybu | Autorská práva upravena licencí CC: Creative Commons License Filmová místa.cz 2006 - 2018 | Movieloci.com | Filming-locations.com | Lieuxtournage.fr | Paetrik | Fotíme Oba | 8.85